Wiele osób preferuje urlop w miesiącach zimowych. Niektórzy zwyczajnie nie przepadają za upałami i tłumami w miejscach atrakcyjnych turystycznie, inni nie mają możliwości skorzystania z wypoczynku w lecie z uwagi na charakter swojej pracy. Jak zaplanować rodzinny urlop zimą, aby móc korzystać z wszystkich dostępnych atrakcji i nie wydać przy tym majątku?

Wybieramy destynację na urlop zimowy

To jeden z najważniejszych elementów planowania zimowego urlopu i powinien być przemyślany pod kątem naszym upodobań oraz cech sezonu. Jeśli lubimy ciepłą, lecz nie upalną pogodę, a także aktywną formę spędzania czasu, możemy z powodzeniem zdecydować się na takie kierunki jak:

Wyspy Kanaryjskie

Zimą temperatura sięga tam około 20-23 stopni Celsjusza. Różnorodność krajobrazu sprawia, że aktywny wypoczynek w formie wycieczek pieszych oraz rowerowych dostarczy nam mnóstwa wrażeń. Zimą możliwe jest również uprawianie sportów wodnych, gdyż woda w tym czasie osiąga temperaturę około 19-20 stopni Celsjusza.

Cypr

Kolejnym, godnym polecenia miejscem jest wyspa znajdująca się we wschodniej części Morza Śródziemnego. Cypr jest miejscem atrakcyjnym dla osób lubiących zwiedzać. Znajdziemy tu na przykład imponujące ruiny starego miasta lub starożytne grobowce. Ponieważ zimą pogoda bywa tu zmienna i można spodziewać się opadów deszczu, warto nastawić się bardziej na zwiedzanie niż na plażowanie. 

Madera

Portugalska Madera to bez wątpienia destynacja warta polecenia w sezonie zimowym. W tym czasie panują tu temperatury od 19 do 21 stopni Celsjusza. Będziemy mogli podziwiać piękne klify, malownicze winnice czy krajobrazy pełne zieleni.  Madera jest również polecana osobom, które lubią spędzać aktywnie czas. Możemy bowiem skorzystać z wycieczek rowerowych, które dostarczą nam mnóstwa wrażeń.

Jeśli jesteśmy miłośnikami gorących klimatów, lecz nie możemy skorzystać z urlopu latem, możemy zdecydować się na wyjazd zimowy do następujących miejsc:

Meksyk

To niezła gratka dla osób uwielbiających podróżowanie, jednak dość kosztowna, zwłaszcza, jeśli chcemy wybrać się tam całą rodziną. To właśnie w czasie naszej polskiej zimy w Meksyku panują temperatury w okolicach 28-30 stopni Celsjusza. Plażowanie i kąpiele w oceanie będą więc wyjątkowo przyjemne. Wysoka cena wyjazdu z pewnością warta jest ujrzenia na żywo widoku rajskich plaż!

Kuba

Osoby lubiące otaczać się pogodnymi ludźmi i spędzać czas w rytmach tanecznej muzyki, z pewnością powinny rozważyć wyjazd na Kubę. To prawdziwy raj dla tych, którzy kochają rozrywkę i pragną towarzystwa ciekawych osób. W okresie od listopada do lutego można tam liczyć na temperaturę sięgającą około 27 stopni Celsjusza, jednak wieczory i noce bywają chłodne, więc warto spakować kilka cieplejszych swetrów lub bluz.

Dominikana

Podążając dalej za celem w postaci pięknych, gorących plaż, dotarliśmy na Dominikanę  – wyspę na Morzu Karaibskim. Tu temperatura w granicach 29 stopni Celsjusza jest na porządku dziennym, więc osoby kochające upał będą się tam czuły jak ryby w wodzie. Piękne plaże, bezchmurne niebo, niezwykły klimat tworzony przez mieszkańców Dominikany sprawia, że jest to jedna z najczęściej wybieranych destynacji zimowych przez osoby uwielbiające wypoczynek wśród gorących piasków.

Wczasy w zimie mogą okazać się doskonałym rozwiązaniem zarówno dla osób uwielbiających gorące plaże, jak  tych, które preferują chłodniejsze, lecz nadal ciepłe dni oraz aktywną formę wypoczynku. Wskazane przez nas destynacje należą do najczęściej wybieranych i dlatego okazują się sprawdzonymi rozwiązaniami na urlop w czasie naszej polskiej zimy.