Wiele osób podchodzi sceptycznie do różnego rodzaju ofert pożyczkowych. Jeśli nie mamy potrzeby skorzystania z takiej formy finansowania, to rzeczywiście pożyczka nie musi być w kręgu naszych zainteresowań. Co jednak w sytuacji, gdy właśnie pożyczka online może okazać się jednym rozwiązaniem w sytuacji, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy? Sprawdźmy, jakie są korzyści takiej pożyczki.

Czym jest pożyczka online

Ten rodzaj produktu to nic innego jak pożyczka udzielana drogą elektroniczną. W przeciwieństwie do placówek stacjonarnych, które wymagają osobistej wizyty w celu podpisania umowy pożyczkowej oraz spełnienia szeregu formalności, aby wniosek w ogóle został wzięty pod uwagę, cala procedura pożyczki online odbywa się przez internet. Nie musisz więc wychodzić z domu, aby uzyskać dodatkowe środki, bowiem wszystko, czego potrzebujesz, to urządzenie (smartfon, tablet lub komputer) z dostępem do internetu oraz aktywny numer komórkowy.

Zalety pożyczki online

Uproszczona procedura, a tym samym minimum formalności to niewątpliwa zaleta pożyczek online. Wiele osób zrażonych koniecznością dostarczania do placówki bankowej licznych zaświadczeń, potwierdzeń i innych dokumentów niezbędnych do złożenia wniosku, docenia fakt, że wnioskowanie o pożyczkę online wymaga wypełnienia jednego formularza na stronie www, w którym trzeba podać wszelkie niezbędne dane, a następnie przesłać skan dowodu osobistego. Instytucja udzielająca pożyczek przez internet zweryfikuje następnie wiarygodność wnioskodawcy i po uzyskaniu pozytywnej decyzji przeleje daną kwotę na jego konto – pieniądze można otrzymać jeszcze tego samego dnia!

Szybkość udzielenia pożyczki to kolejna zaleta, którą docenią osoby pilnie potrzebują pieniędzy. O ile w banku procedura udzielania pożyczek może trwać od kilku do kilkunastu dni, o tyle w przypadku ofert proponowanych przez pożyczkodawców online pieniądze na konto można uzyskać nawet do 15 minut od otrzymania pozytywnej decyzji. Jest to zdecydowanie udogodnienie i ogromna przewaga nad tradycyjnymi pożyczkami.

Elastyczna oferta pożyczkowa umożliwia wybór kwoty oraz terminu spłaty zgodnie naszymi potrzebami. Często pożyczkodawcy oferują minimum 50 zł pożyczki z możliwością spłaty już od 5 dni wzwyż. Dzięki temu możemy sami zdecydować już na etapie składania wniosku, kiedy chcemy oddać pożyczone pieniądze – co do dnia. Pożyczki online mogą być udzielane na okres do miesiąca, dwóch, trzech, a czasami nawet na rok, zatem możliwości terminu zwrotu zobowiązania mamy bardzo wiele.

W jakich sytuacjach pożyczka online może być trafnym wyborem?

W życiu zdarzają się nieplanowane wydatki, na które nasz domowy budżet nie jest przygotowany. Może to być awaria samochodu, usterka sprzętu AGD wymagająca natychmiastowej naprawy czy pilna wizyta u lekarza specjalisty. Takich wydatków nie możemy odłożyć na później, więc jeśli mamy możliwość pożyczenia danej kwoty i otrzymania pieniędzy tego samego dnia, będzie to z pewnością duże udogodnienie, które oszczędzi nam niepotrzebnych nerwów i stresu.

Pożyczka online może przydać się również wtedy, gdy na przykład pracodawca spóźnia się z przelaniem wynagrodzenia, a nasz dostępny budżet nie pozwala na sfinansowanie bieżących wydatków. Po pożyczkę przez internet możemy sięgnąć również wtedy, gdy trafiła nam się wyjątkowa okazja na zakup wymarzonego gadżetu czy wycieczki. W takich sytuacjach uzyskanie dodatkowych środków pozwoli szybko podjąć decyzję i cieszyć się spełnieniem mojego marzenia.

Pożyczki online cieszą się rosnącą popularnością i coraz więcej osób traktuje je jako sposób na chwilową dziurę w domowym budżecie. Bez względu jednak na to, z jakiego powodu zaciągamy pożyczkę online, warto pamiętać o terminowej jej spłacie. W ten sposób unikniemy ewentualnych kosztów odsetkowych związanych z opóźnioną spłatą zadłużenia.